KDY A KDE CVIČÍME

PO - NORDIC WALKING

místo dle předchozí domluvy

obvykle v 9,30 hod

(dvě skupiny)

ÚT - Zimní stadion

9.45 a 11 hod

ST - Zimní stadion

8.45 a 10.00

ČT - Sokolovna

9.45 a 11 hod


S cvičením v Chorvatsku

Aktivní senioři, kteří celoročně navštěvují lekce cvičení Fit senior, završili své úsilí intenzivním rekondičním pobytem u moře. Celá akce se velmi vydařila a nad očekávání splnila to, co bylo jejím cílem: pohyb, zážitky, přátelství, zábava, nová motivace a úsměv účastníků.

Za cíl jsme si vybrali Chorvatsko, městečko Donji Seget na Splitsko-Dalmatské riviéře, na doporučení paní Aleny Šálové z ck A.Ša, která věděla o našich výletech s hůlkami, pro něž je okolí Segetu úplně ideální. Okolí skýtalo krásné turistické trasy podél moře, takže jsme na procházky vyráželi každý den, s hůlkami i bez. Častým cílem bylo městečko Trogir, s historickým centrem, které je památkou Unesco. Kromě chůze jsme samozřejmě cvičili - za svítání plavání, před snídaní rozcvička u moře a před večeří zdravotní cvičení na terase. Cvičení u moře mělo velké kouzlo, zvláště ráno, když sluníčko bylo ještě mírné a na pláži bylo liduprázdno. Jen my, moře a probouzející se den. To jsou okamžiky, které si každý z nás uchoval v srdci a budeme z nich čerpat po celý rok. Stejně tak z výletů, společných veselých chvilek na pláži, dalmátského večírku a dalších a dalších zážitků.

Cvičení se senioři účastnili podle své chuti a nálady, každý absolovoval na co se právě cítil. Byli tací, kteří zvládli vše i ti, kteří si vybrali jen jednu aktivitu denně.

Jedním z důvodů, proč jsme se chtěli vydat k moři je ten, že senioři už se často bojí cestovat sami a v kolektivu se přeci jen cítí jistěji. Povedlo se nám i to nejdůležitější. Ač se většina účastníků zájezdu před akcí neznala, nebo jen od vidění (přihlásili se cvičenci z různých skupin), vytvořila se nám příjemná přátelská atmosféra, kde jsme se navzájem poznávali a i ti, kteří jeli sami poznali nové přátele.

Byl to zkrátka takový příjemný výlet za hranice všedních dní, kde se krásně ukázalo, že stáří je jen postoj ducha a v momentě, kdy je člověk otevřen novým věcem, lidem a zážitkům se můžete i na zájezdu se seniory (s věkovým průměrem 73 let!) cítit jako na školním výletě.