KDY A KDE CVIČÍME

PO - NORDIC WALKING

místo dle předchozí domluvy

obvykle v 9,30 hod

(dvě skupiny)

ÚT - Zimní stadion

9.45 a 11 hod

ST - Zimní stadion

8.45 a 10.00

ČT - Sokolovna

9.45 a 11 hod


BABIČČINA ZAHRÁDKA

V květnu 2015 jsme spustili projekt Babiččina zahrádka.

Možná už jste si ve městě všimli několika truhlíků, osázených kvetoucími rostlinami a opatřených logem Babiččina zahrádka. Za nimi jsou právě naši senioři a jejich práce. Chceme kultivovat městský prostor, kde nám chyběly květiny, barevné, kvetoucí a okulahodící. Seniorům je téma zahradničení velmi blízké a především mají za svůj život nasbírané bohaté zkušenosti, které mohou tímto zúročit. Zároveň ne všichni mají vlastní zahrádku. Nás tedy napadlo tyto skutečnosti propojit a vznikl projekt Babiččina zahrádka, ze kterého mají radost jak senioři tak, doufáme, i naši spoluobčané.

Kvetoucí truhlíky vyžadují pravidelnou péči, proto jsme ke každému truhlíku vytvořili pracovní skupinu čítající přibližně 5 členů, kteří měli za úkol vymyslet osázení a vybrat květiny a nyní spolupracují na péči. Zalévají, hnojí, zastřihávají a kontrolují zda je vše v pořádku.

Osazení střídáme podle roční doby.

Tento projekt je trochu naruby oproti ostatním, kterými seniorům pomáháme. Zde naopak roli pomáhajících přebírají senioři. Zhostili se jí s elánem a nadšením a výsledky jsou opravdu skvělé. Truhlíky jsou i vyjádřením našeho díku Městu Příbram, které finančně podporuje naše pohybové aktivity. Příbram může být na své aktivní seniory pyšná.

Poděkování patří partnerům projektu:

Zahradnictví Petunia (www.petunika-zahradnictvi.cz) za bezplatné dodání květin,

Technickým službám Příbram (www.ts-pb.cz) za instalaci a přípravu truhlíků a

Alfa reklamě (www.alfareklama.cz) za výrobu infocedulek.

Grafičce Lence Šenkové (teta.lena) za logo projektu.

A HLAVNĚ VŠEM BABIČČINÝM ZAHRADNÍKŮM ZA JEJICH PÉČI!

Nyní naleznete tři naše zahrádky v na těchto místech: nám. 17. listopadu, Václavské nám. a náměstí J. A. Alise na Březových Horách.

 

Fotky projektu na Rajčeti: http://www.rajce.net/a12136310

Foto: Josef Patzina