KDY A KDE CVIČÍME

PO - NORDIC WALKING

místo dle předchozí domluvy

obvykle v 9,30 hod

(dvě skupiny)

ÚT - Zimní stadion

9.45 a 11 hod

ST - Zimní stadion

8.45 a 10.00

ČT - Sokolovna

9.45 a 11 hod


O PROJEKTU FIT SENIOR
 • Spolek FIT SENIOR Příbram, o.s. funguje od roku 2012, kdy jsme začali pořádat první lekce zdravotního cvičení pro seniory.
 • Nabízíme příbramským seniorům možnost vhodně a pravidelně cvičit, pod oborným vedením kvalifikovaných lektorů.
 • V posledním roce jsme portfolio aktivit rozšířili i o další, nesportovní projekty na podporu aktivního stárnutí.
 • Naším cílem je nabízet aktivity za ceny pro seniory přijatelné, či symbolické. Proto se věnujeme získávání finančních prostředků z nejrůznějších dotačních titlů a také od firemních dárců. Chceme, aby senioři žili aktivně a chybějící finance pro ně nebyly překážkou.
 • Cílovou skupinou tohoto projektu jsou senioři 65+, kteří jsou soběstační, nevyžadují ještě péči státu, avšak jsou již ohroženi některými faktory, které s přechodem do důchodu mohou nastat (např. ztráta sociálních vazeb, ztráta pravidelného denního režimu, nedostatek smysluplných aktivit "pro sebe", sedavý životní styl a další....) V širším vidění je naší cílovou skupinou i rodina seniora, kterou péče o nesoběstačného rodinného příslušníka velmi zatěžuje a v další řadě samotný stát, který na péči o předčasně nesoběstačné seniory vynakládá nemalé finanční prostředky.
 • Do projektu jsou někteří senioři zapojeni i jako organizátoři (lektor nordic walking, účetní) a mohou tak stále uplatnit své životní znalosti.
 • Jsme moderní seniorská organizace, naším cílem je pracovat se seniory aktuálními cvičebními metodami, objevovat pro ně nové trendy či myšlenky.

 

Proč se věnujeme právě seniorům?

 • v našem městě nám chyběla nabídka vhodných pohybových aktivit pro tuto věkovou skupinu
 • máme pocit, že senioři jsou skupinou neprávem opomíjenou, pro společnost téměř neexistujícíí
 • chceme seniorům nabídnout kvalitní program s důrazem na aktivní prožitky
 • pomocí prezentace našich aktivit chceme bourat zažité stereotypy o pasivních seniorech, čekajících na důchod
 • ukazujeme seniorům, že pokud vezmou své zdraví a svou kvalitu života do vlastních rukou, prožjí tuto poměrně dlouhou životní etapu v dobré životní pohodě

 

Naše projekty: (stručný popis, více o jednotlivých projektech v sekcích v hlavním menu)

CVIČENÍ FIT SENIOR

NORDIC WALKING

PĚVECKÝ SBOR FS

BABIČČINA ZAHRÁDKA

SPECIALIZOVANÉ KRATŠÍ KURZY

FIT SENIOR VÍKEND

REKONDIČNÍ POBYTY

 

 

 

 

 

Reference cvičenců:

 

Navštěvuji toto cvičení prakticky od začátku. Dříve byl problém ráno, než jsem se rozhýbal a nyní je to bez problémů. Hodnotím toto cvičení jako velmi užitečné pro nás starší, kdy již toho pohybu moc není. S radostí jsem přijal i to,že budeme chodit na vycházky Nordic Walking. Tato chůze je velmi užitečná kdy se do aktivity zapojuje celé tělo.Velmi dobře lze hodnotit i přístup Kristýnky  k nám k cvičencům a také to,že se vytvořila docela dobrá parta lidí. (Václav)

Cvičení pro seniory považuji za velmi dobré, zvláště bych vyzdvihla práci cvičitelky Kristinky. Její hodiny jsou velmi přínosné a přispívají k udržení dobré kondice seniorů. Již mě tolik nebolí záda a to je super!(Věra, 73 let)

 

Nikdy jsem na žádné cvičení ani do fitka nechodila. V důchodovém věku se mi začaly ozývat různé bolesti kloubů, páteře,problémy s dýcháním a podobně. Řekla jsem si "holka, musíš se sebou něco dělat."  Přihlásila jsem se do cvičení FIT SENIOR  a  po několika lekcích vyjdu schody, lépe se mi dýchá,  protáhnu si celé tělo. Nejenom fyzicky, ale i psychicky se cítím mnohem lépe. Miluš (62)

 

Každé pondělí a úterý se těším na cvičení,pomáhá mi být fit i v důchodovém věku . (Dagmar 59 let)


Pod odborným vedením Kristýnky máme všichni možnost, pomocí účinného a bezpečnostního programu, zlepšit si podstatně své zdraví. Cvičením jsem si zlepšila pohyblivost těla, ale nejen to - cvičení pozitivně ovlivňuje psychiku a uklidňuje. A to není také málo! (Věra)

 

Cvičení Fit senior navštěvuji již od jeho začátku,příznivě působí nejen na moji fyzickou zdatnost,ale setkávání s ostatními účastníky,je i psychickou podporou.Dostupnost aktivit v dopoledních hodinách je pro nás seniory také výhodou a přínosem do našeho života,mohu jen a jen chválit. (M.R. 65 let)

 

Zapojením do akcí  FIT Senior - zejména do cvičení, po přechodu do starobního důchodu, jsem nadále aktivní jak po stránce fyzické, tak i psychické. Pravidelně se scházím se svými vrstevníky a udržuji si přiměřeně k věku svou fyzickou kondici. Netrápí mě díky cvičení bolesti zad ani jiné zdravotní problémy z celoživotního  sedavého zaměstnání. (Libuše)

Dobrý den, v rámci cvičení pro seniory mi vyhovuje, že se cvičí v pomalém rytmu a procvičují se jednotlivé partie páteře. Budu se těšit i na nové zajímavé prvky cvičení, případně i cvičení ve vodě. Moc děkuji za skvělé hodiny cvičení, (Zdenka)

Díky pravidelnému cvičení pro seniory jsem zase našla radost z pohybu.  Atmosféra v hodinách cvičení je skvělá - vyhovuje mi jak náročnost tak i prostředí ve kterém cvičíme. Těším se na každou lekci a pravidelná pondělní "vycházka" Nordic walking  po okolí Příbrami  je úžasným doplňkem k našemu cvičení. Mohu vřele doporučit.
(Petra 68 let)

Děkuji cvičitelce Kristině Hovorkové za její vlídný přístup. Zvláště oceňuji názorné a přesné vysvětlení jednotlivých cviků, což je velmi důležité. Znám ze svého okolí několik zájemců, kteří by také moc rádi cvičili. (Zdena 60 let)

Z programu Fit senior využívám možnost chůze s hůlkami – nordic walking.  Chodívala jsem i sama, ale rozhodně jsem se nedonutila před chůzí se rozcvičit a na závěr udělat pár uvolňovacích cviků. A pokaždé vymýšlet, kam jít. A být s příjemnými lidmi. (Věra, 65 let)